Підмостки

Ще один вид допоміжного устаткування - підмостки будівельні – полегшений варіант вишки-тури. Їх частіше за все застосовую для реставраційно-оздоблювального ремонту невеликого обсягу (монтажно-будівельних, малярних та ін.) на висоті до 4 метрів, під час яких доступ до об’єкта дещо обмежений. Не заборонено встановлювати як ззовні так і всередині приміщення. Конструкція збирається із кількох плоских секцій, які виконуються із профілів замкнутого типу і металевих труб. Отже, монтажні заходи не займуть велику кількість часу. До основних видів підмостків відносять:

 • шарнірно-панельні;
 • пакетні;
 • важільні з гідравлічним приводом;
 • міні-підмостки;
 • переносні площадки-тумби тощо.

Конструкція першого типу має вигляд трикутних металевих опор, шарнірно сполучених із настилом. Другий тип відрізняється ґратчастими металевими опорами, до яких шарнірно прикріплено дерев’яний настил. Важільна установка з гідроприводом використовуються для підйому на висоту в 3,5 м. та мають вигляд огородженої площадки, котра опирається на зовнішні важелі.

Переносні площадки-тумби призначені для використання на сходових клітинах в обмежених умовах. Конструкція складається із металевої опори, сталевої рами, настилу та огорожі.

Міні-підмостки використовують для роботи на незначній висоті, дещо перевищуючи людський зріст. На відміну від дерев’яних конструкцій, це безпечне, мобільне та зручне будівельне устаткування. Міні-підмостки схожі на робочу поверхню розміщену між двома драбинами. Їх конструкція включає колеса та фіксатори, котрі встановлюються на період виконання робіт для забезпечення статичного положення. Легка вага дозволяє самостійно монтувати і демонтувати (для зберігання та транспортування) обладнання.

Монтаж/демонтаж

Підмостки складаються із секцій, стійок, рами, а також поворотних колес (з гальмом та без). Для надання жорсткості конструкцію стягують горизонтальні та діагональні зв’язки. Всі елементи виготовлено з профільних, а також круглих труб.

Робочий настил має вигляд зварної рами з вологостійкою ламінованою фанерою. Його висота може збільшуватись шляхом додаткових ярусів. Узагалі, настил встановлюється на сходинках головної секції.

Монтаж будівельних підмостків не вимагає наявності у вас спеціального інструменту або особливих знань процесу. Послідовність збірки:

 • встановлення та монтаж основних ярусів чотирма променями;
 • закріплення конструкції поворотним замком;
 • блокування колеса за допомогою гальмівного пристрою;
 • сполучення секцій дугами перильного огородження;
 • встановлення робочої поверхні на щабель секції відповідної висоти.

Процес не займає багато часу. Демонтаж виконується у зворотному порядку, після чого усі комплектуючі деталі слід розібрати за вузлами.

Правила використання

Установка будівельних підмостків дозволяється лише на твердій поверхні під нахилом не більш як 1,50 за умови, що обладнання оснащене системою блокування коліс. До початку користування риштуванням упевніться, що монтаж виконано відповідно до монтажної схеми і всі вузли знаходяться на своєму місці. Особливо важливо правильно встановити опорну частину підмостків, оскільки, від цього залежить надійність всієї конструкції.

Етап випробування риштування триває від 10 хвилин за участі статичного навантаження. Стан будівельного обладнання доцільно перевіряти щоденно для визначення необхідності ремонту (у т.ч. фарбування).

Працювати на риштуванні забороняється під час грози, а також при перевищенні швидкості вітру відмітки у 9 м/с. Крім того, варто пам’ятати, що максимальне навантаження на устаткування даного різновиду не може становити понад 200 кг. Обов’язково дотримуйтесь правил техніки безпеки

Загалом, підмостки – більш доступна та менша за розміром вишка-тура. Це незамінна річ у домашньому ремонті. Саме тому, вони користуються популярністю не тільки серед будівельних компаній, а й пересічних громадян. Риштування такого типу, як допоміжне устаткування для проведення ремонтних робіт, має ряд переваг:

 • мобільність;
 • легкість, надійність та безпечність конструкції;
 • можливість витримувати навантаження до 200 кг;
 • простота монтажно-демонтажних заходів;
 • невисока ціна.
Мобільність
Легкість, надійність та безпечність конструкції
Можливість витримувати навантаження до 200 кг
Простота монтажно-демонтажних заходів
Невисока ціна

Характеристики міні-підмостки

Параметри Майстер 1 Майстер 2 Майстер 3
Висота робочої зони, м 3,1 4,0 4,9
Висота риштовання, м 1,89 2,78 3,67
Максимальна висота настилу, м 1,1 2,0 2,9
Розмір настилу, мм 1510 х 510 1510 х 510 1510 х 510
Вага, кг 35 45 55

Замовити Підмостки

Зворотній з’язокПідмосткиМіні-Підмостки