Риштування

Ще на етапі планування будівництва виникає питання вибору допоміжного обладнання. Будівельні ліси необхідні для безпечного виконання фасадних робіт з формування горизонтального та вертикального дерев’яного настилу. Сьогодні існує великий вибір риштування, купити в Україні яке можна без перешкод.

Як правильно обрати будівельні ліси?

Риштовка призначена для проведення висотних будівельно-ремонтних заходів.  Її розташовують навколо будівлі, утворюючи, так звану, «павутину». Конструкція пристосована для облаштування лінійних фасадів будівель, але, за умови застосування більшої кількості додаткових кріплень, може використовуватись на об'єктах підвищеного рівня складності.

Опис висотного обладнання

Ліси будівельні (інша назва – риштування або риштовка) – тимчасова конструкція, котра витримує робітників разом із супутніми матеріалами на будь-якій висоті. Це обладнання стає в нагоді під час виконання різного роду будівельних робіт: від простих оздоблювальних до найскладніших ремонтних.

Ліси мають доволі багато переваг:

Високий рівень міцності та стійкості
Високі показники
зносостійкості
Значний термін
експлуатації
Висока якість матеріалу, розрахованого на рівень підвищеного навантаження
Елементи зі сталі покриттів полімерною фарбою, що забезпечує антикорозійні властивості виробу

Ліси відрізняються за матеріалом (алюміній, сталь, тощо). Саме від сировини залежить якість отриманого продукту. Риштування, виконані з високоякісної сталі, розраховані на вплив на конструкцію підвищених навантажень. Виріб покрито фарбою, що має антикорозійний ефект та підвищує зносостійкість сталевих елементів.

До складу входять сталеві рами, сполучені горизонтальними та діагональними стяжками, та сталеві сходи, що розміщені по всій висоті конструкції.

Такі споруди можна умовно поділити на такі види:

  • ригельні;
  • рамні;
  • модульні;
  • клино-хомутові;
  • вишка тури.

Кожен клас устаткування між собою суттєво відрізняється за місцем роботи, максимальною висотою конструкції, розташуванням настилу, вантажопідіймальністю та мобільністю.

Зазвичай, для ремонту одно- та двоповерхових будинків використовуються ліса будівельні полегшеної конструкції. В основному, під час вибору "помічника" для ремонтування приміщень вказаного типу необхідно звертати увагу на швидкість монтажу і демонтажу висотної конструкції.

Конструкційне рішення рамних лісів передбачає відсутність нарізних сполучень, клинових замків, а також дрібних елементів. Тому процес їх збирання не складний і не вимагає спеціальних інструментів та особливих навичок у працівників. Зручність у використанні роблять цей різновид допоміжного устаткування найбільш функціональними й економічними для організації висотних робіт.

В залежності від способу використання, кріплення і збірки відрізняють:

  • приставні;
  • підвісні;
  • випускні;
  • самохідні ;
  • самопідйомні ліси.

Як правильно обрати

Від самого початку спиратися потрібно на тип виконуваних робіт. Якщо ви запланували проведення звичайних оздоблювальних або малярських заходів на невеликій висоті, оптимальний варіант – рамні ліси. Основними перевагами риштування зазначеного типу являється відносно невисока ціна і простота монтажу.

Ті ж самі роботи, але для висотних будинків оригінальної форми, вимагають застосування хомутових або штирових лісів. Це обумовлено потребою збільшення вантажності. Однак споруди вказаних типів мають невелику ваду: затяжні болти на хомутах через певний проміжок часу зношуються та потребують заміни. Обираючи клинові ліси, зверніть увагу на попередньо підготовлений проект, оскільки купівля за квадратурою – необдумане рішення.

Охочим зекономити варто знати про можливість комбінування різних типів лісів (рамні з хомутовими). У будь-якому випадку пам’ятайте: не можна нехтувати безпекою робітників. Надійність вузлів кріплення, зручність сходів, наявність бортів страхування – усе це має стояти у вашому списку вимог вище за вартість та універсальність будівельного обладнання.

Сьогодні продаж будівельних лісів здійснюється багатьма підприємствами, проте лише тут ми гарантуємо якісну та кваліфіковану допомогу спеціалістів.